Всеукраїнський з’їзд Асоціацій переробників деревини України. м.Рівне

Всеукраїнський з’їзд Асоціацій переробників деревини України. м.Рівне

            За сприянням Рівненської товарної біржі “Суренж” у м.Рівне відбувся Всеукраїнський з’їзд Асоціацій переробників деревини України, товарних бірж – членів асоціації бірж України, та переробників. Були представники більш ніж з 14 областей України. Було запрошено народних депутатів України, міністра та першого заступника міністра аграрної політики та продовольства України, голову Державного агентства лісових ресурсів України та заступника голови Державного агентства лісових ресурсів України. Проте дехто з високопосадовців або не мав можливості приїхати або проігнорував цей захід.

         Головна тема з’їзду – ситуація, що склалася на ринку необробленої деревини. Переробники вимагають не відміняти мораторій на експорт необробленої деревини та не допустити продаж деревини через електронні майданчики. Адже ж по-перше в Україні проведення щоквартальних аукціонів з продажу необробленої деревини в електронному форматі не врегульоване на законодавчому рівні, по-друге велика ймовірність зловживань з боку організатора (оператора) електронного торгівельного майданчика, по-третє місцеві бюджети будуть недоутримувати значні кошти, адже згідно Положення про організацію та проведення аукціонів з продажу необробленої деревини, товарна біржа має бути зареєстрована в регіоні проведення таких аукціонів.

     Як результат, було прийнято рішення звернутися до Кабінету міністрів України, Міністерства аграрної політики з пропозиціями щодо покращення ситуації, яка склалася на ринку деревини. Звернення №1, звернення №2.

Детальна інформація та відео https://www.youtube.com/watch?v=yBH5j2cUEvs.

Back to Top